  • TBJC156K035LBSB0024
TBJC156K035LBSB0024
advertisement
Manufacturer No:
TBJC156K035LBSB0024
HK JDW NO:
66-TBJC156K035LBSB0024
Description:
15μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TBJC156K035LBSB0024
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    2412
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    350 mΩ
  • Height
    2.6mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm