  • TBJC226M025CBSB0000
TBJC226M025CBSB0000
advertisement
Manufacturer No:
TBJC226M025CBSB0000
HK JDW NO:
66-TBJC226M025CBSB0000
Description:
22μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 400mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 69μA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TBJC226M025CBSB0000
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    no
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Case Code (Metric)
    6032
  • Case Code (Imperial)
    2412
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    400mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    69μA
  • Ripple Current
    210mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    2.8mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm