  • TBJC475K035LBSB0024
TBJC475K035LBSB0024
advertisement
Manufacturer No:
TBJC475K035LBSB0024
HK JDW NO:
66-TBJC475K035LBSB0024
Package:
2312 (6032 Metric)
Description:
4.7μF ±10% 600mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0016mA Bulk 2312 (6032 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TBJC475K035LBSB0024
    Select All
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Ratings
    COTS
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2312 (6032 Metric)
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TBJ
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    High Reliability
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Voltage - Rated
    35V
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Depth
    3.2mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.0016mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height
    2.6mm