  • TBJC476K006CSSB0024
TBJC476K006CSSB0024
advertisement
Manufacturer No:
TBJC476K006CSSB0024
HK JDW NO:
66-TBJC476K006CSSB0024
Description:
47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.003mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJC476K006CSSB0024
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Capacitance
    47μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Size Code
    2412
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    300 mΩ
  • Height
    2.6mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm