  • TBJD157M016LBSB0024
TBJD157M016LBSB0024
advertisement
Manufacturer No:
TBJD157M016LBSB0024
HK JDW NO:
66-TBJD157M016LBSB0024
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
150μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 60mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.024mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
TBJD157M016LBSB0024
    30 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    20%
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    150μF
  • Depth
    4.3mm
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Leakage Current
    0.024mA
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm