  • TBJD226K016CRLB0024
TBJD226K016CRLB0024
advertisement
Manufacturer No:
TBJD226K016CRLB0024
HK JDW NO:
66-TBJD226K016CRLB0024
Description:
22μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0033mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJD226K016CRLB0024
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Leakage Current
    0.0033mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    1100 mΩ
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm