  • TBJD476M010CRLB0823
TBJD476M010CRLB0823
advertisement
Manufacturer No:
TBJD476M010CRLB0823
HK JDW NO:
66-TBJD476M010CRLB0823
Description:
47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0047mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJD476M010CRLB0823
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0047mA
  • Ripple Current
    160mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    900 mΩ
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm