  • TBJD686K020CBSC0024
TBJD686K020CBSC0024
advertisement
Manufacturer No:
TBJD686K020CBSC0024
HK JDW NO:
66-TBJD686K020CBSC0024
Description:
68μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0136mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TBJD686K020CBSC0024
  • Packaging
    Bulk
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.0136mA
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    200 mΩ
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm