  • TBJE227K010LBLB0700
TBJE227K010LBLB0700
advertisement
Manufacturer No:
TBJE227K010LBLB0700
HK JDW NO:
66-TBJE227K010LBLB0700
Description:
220μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.022mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TBJE227K010LBLB0700
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.022mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    50 mΩ
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm