  • TBJE227K010LSLB0700
TBJE227K010LSLB0700
advertisement
Manufacturer No:
TBJE227K010LSLB0700
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TBJE227K010LSLB0700
Package:
Datasheet:
Description:
220μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.022mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJE227K010LSLB0700
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.022mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    50 mΩ
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm