  • TBJE337K010LRSB0724
TBJE337K010LRSB0724
advertisement
Manufacturer No:
TBJE337K010LRSB0724
HK JDW NO:
66-TBJE337K010LRSB0724
Description:
330μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.033mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJE337K010LRSB0724
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    330μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.033mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    50 mΩ
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm