  • TBJE477M006LBSB0023
TBJE477M006LBSB0023
advertisement
Manufacturer No:
TBJE477M006LBSB0023
HK JDW NO:
66-TBJE477M006LBSB0023
Description:
470μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0296mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TBJE477M006LBSB0023
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • HTS Code
  • Capacitance
    470μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0296mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    50 mΩ
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm