  • TBJE477M010LRSC0924
TBJE477M010LRSC0924
advertisement
Manufacturer No:
TBJE477M010LRSC0924
HK JDW NO:
66-TBJE477M010LRSC0924
Description:
470μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.047mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJE477M010LRSC0924
    Select All
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • HTS Code
  • Capacitance
    470μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.047mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    50 mΩ
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm