  • TBJV107K020LRLB0024
TBJV107K020LRLB0024
advertisement
Manufacturer No:
TBJV107K020LRLB0024
HK JDW NO:
66-TBJV107K020LRLB0024
Description:
100μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.02mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJV107K020LRLB0024
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    2924
  • Leakage Current
    0.02mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    60 mΩ
  • Height
    3.55mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    6.1mm