  • TBJV476K035LBSB0024
TBJV476K035LBSB0024
advertisement
Manufacturer No:
TBJV476K035LBSB0024
HK JDW NO:
66-TBJV476K035LBSB0024
Description:
47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TBJV476K035LBSB0024
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    2924
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    200 mΩ
  • Height
    3.55mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    6.1mm