  • TC-500-NMC-PL
TC-500-NMC-PL
advertisement
Manufacturer No:
TC-500-NMC-PL
HK JDW NO:
823-TC-500-NMC-PL
Package:
Datasheet:
TC-500-NMC-PL
Description:
Plug, Male Pin Threaded 50Ohm N Type Solder 1 Port Polytetrafluoroethylene (PTFE) -5°C~75°C
Step5Bar-code shipping tag
TC-500-NMC-PL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Dielectric Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Body Material
    Brass
  • Center Contact Plating
    Gold
  • Center Contact Material
    Brass
  • Operating Temperature
    -5°C~75°C
  • Series
    TC
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Plug, Male Pin
  • Voltage - Rated
    1000V
  • Fastening Type
    Threaded
  • Housing Color
    Silver
  • Impedance
    50Ohm
  • Connector Style
    N Type
  • Number of Ports
    1
  • Frequency (Max)
    2.5GHz