  • TC030303C500G
TC030303C500G
advertisement
Manufacturer No:
TC030303C500G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-TC030303C500G
Package:
Datasheet:
Description:
0.197 5.00mm Black Bulk Polyamide (PA), Nylon Through Hole Horizontal with Board Screw - Leaf Spring, Wire Guard 1 Levels 14-22 AWG TC
Step5Bar-code shipping tag
TC030303C500G
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Polyamide (PA), Nylon
  • Clamp Material - Plating
    Steel, Stainless
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TC
  • Published
    2014
  • Feature
    Interlocking (Side)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Black
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Wire Gauge
    14-22 AWG
  • Voltage
    300V
  • Number of Levels
    1
  • Current
    15A
  • Torque - Screw
    0.3 Nm (2.6 Lb-In)