  • TCC0805X7R331K500BT
TCC0805X7R331K500BT
advertisement
Manufacturer No:
TCC0805X7R331K500BT
HK JDW NO:
15957-TCC0805X7R331K500BT
Description:
331 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0805
Step5Bar-code shipping tag
TCC0805X7R331K500BT
  • Dielectric Material
    X7R
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    331
  • Voltage
    50Vdc
  • Thickness
    0.60mm