  • TCC1206COG331J500DT
TCC1206COG331J500DT
advertisement
Manufacturer No:
TCC1206COG331J500DT
Manufacturer:
CCTC
HK JDW NO:
15957-TCC1206COG331J500DT
Package:
1206
Datasheet:
Description:
331 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G 1206
Step5Bar-code shipping tag
TCC1206COG331J500DT
  • Package / Case
    1206
  • Dielectric Material
    COG
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    331
  • Voltage
    50Vdc
  • Thickness
    0.85mm