  • TCC1206COG3R0C500DT
TCC1206COG3R0C500DT
advertisement
Manufacturer No:
TCC1206COG3R0C500DT
HK JDW NO:
15957-TCC1206COG3R0C500DT
Description:
3R0 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G 1206
Step5Bar-code shipping tag
TCC1206COG3R0C500DT
  • Dielectric Material
    COG
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Temperature Coefficient
    C0G
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    3R0
  • Voltage
    50Vdc
  • Thickness
    0.85mm