  • TCC1206X7R103K501FT
TCC1206X7R103K501FT
advertisement
Manufacturer No:
TCC1206X7R103K501FT
HK JDW NO:
15957-TCC1206X7R103K501FT
Description:
103 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 1206
Quantity:
In Stock : 1940
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TCC1206X7R103K501FT
  • Dielectric Material
    X7R
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    103
  • Voltage
    500Vdc
  • Thickness
    1.25mm