  • TCFGC1A107MCR
TCFGC1A107MCR
advertisement
Manufacturer No:
TCFGC1A107MCR
HK JDW NO:
687-TCFGC1A107MCR
Description:
100μF 20% 125°C-Max 2-Termination Polar 0.01mA
Step5Bar-code shipping tag
TCFGC1A107MCR
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Series
    TCFG(C CASE)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Dielectric
    Tantalum
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    2412
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Height
    2.8mm
  • Length
    6mm
  • Width
    4.3mm