  • TCG057VGLAAANN-GN20
TCG057VGLAAANN-GN20
advertisement
Manufacturer No:
TCG057VGLAAANN-GN20
HK JDW NO:
440-TCG057VGLAAANN-GN20
Package:
Datasheet:
Description:
LCD TFT DISPLAY 5.7" TRANS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TCG057VGLAAANN-GN20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Published
    2016
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Interface
    CMOS
  • Optoelectronic Device Type
    GRAPHIC DOT MATRIX LCD DISPLAY
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    115.20mm W x 86.40mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED
  • Dot Pixels
    640 x 480 (VGA)
  • Diagonal Screen Size
    5.7 144.78mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Pitch
    0.06mm Wx0.18mm H