  • TCJB337M002S0070
TCJB337M002S0070
advertisement
Manufacturer No:
TCJB337M002S0070
HK JDW NO:
66-TCJB337M002S0070
Purchasing and Inquiry
TCJB337M002S0070 Overview
With a capacitance of 330μF, it operates.In order for 2.5V to function properly, it requires the rated (DC) voltage (Urdu).
TCJB337M002S0070 Features
with a capacitance of 330μF
a rated (DC) voltage (Urdu) of 2.5V
TCJB337M002S0070 Applications
There are a lot of AVX Corporation TCJB337M002S0070 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
TCJB337M002S0070
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Dielectric Material
    TANTALUM (SOLID POLYMER)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    330μF
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2.5V
  • Size Code
    1210
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    70 mΩ
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm