  • TCJY227M010R0025E
TCJY227M010R0025E
advertisement
Manufacturer No:
TCJY227M010R0025E
HK JDW NO:
66-TCJY227M010R0025E
Package:
2917 (7343 Metric)
Purchasing and Inquiry
TCJY227M010R0025E Overview
A high standard of efficiency requires a 25mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance).With 220μF capacitance, it operates.There is a voltage rating of -55°C~105°Cv - Rated AC.The voltage - Rated of 10V allows for high efficiency.With a maximum seated height of 0.079 2.00mm°C, it is capable of stable operation.
TCJY227M010R0025E Features
a 25mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 220μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 10V
TCJY227M010R0025E Applications
There are a lot of AVX Corporation TCJY227M010R0025E applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
TCJY227M010R0025E
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TCJ
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    220μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Manufacturer Size Code
    Y
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm