  • TCJY476M035R0100E
TCJY476M035R0100E
advertisement
Manufacturer No:
TCJY476M035R0100E
HK JDW NO:
66-TCJY476M035R0100E
Package:
2917 (7343 Metric)
Purchasing and Inquiry
TCJY476M035R0100E Overview
ESR (Equivalent Series Resistance) must remain at 100mOhm @ 100kHz to ensure high efficiency.The capacitance is 47μF when it operates.Powered by a voltage of -55°C~105°C, it is powered by AC power.It is possible to achieve high efficiency with a voltage - Rated at 35V.It has a maximum seated height of 0.079 2.00mm°C, which enables stable operation.
TCJY476M035R0100E Features
a 100mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 47μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 35V
TCJY476M035R0100E Applications
There are a lot of AVX Corporation TCJY476M035R0100E applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
TCJY476M035R0100E
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    47μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Manufacturer Size Code
    Y
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm