  • TCJY686M010R0055E
TCJY686M010R0055E
advertisement
Manufacturer No:
TCJY686M010R0055E
HK JDW NO:
66-TCJY686M010R0055E
Package:
2917 (7343 Metric)
Purchasing and Inquiry
TCJY686M010R0055E Overview
A high efficiency is achieved by maintaining the ESR (Equivalent Series Resistance) at 55mOhm @ 100kHz.It operates with the capacitance of 68μF.Powered by a voltage of -55°C~105°C, it is powered by AC power.10V voltage allows for high efficiency.It has a maximum seated height of 0.079 2.00mm°C, which enables stable operation.
TCJY686M010R0055E Features
a 55mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 68μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 10V
TCJY686M010R0055E Applications
There are a lot of AVX Corporation TCJY686M010R0055E applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
TCJY686M010R0055E
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    68μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    55mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Manufacturer Size Code
    Y
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm