  • TCSP1D106M8R
TCSP1D106M8R
advertisement
Manufacturer No:
TCSP1D106M8R
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-TCSP1D106M8R
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
10μF ±20% 6Ohm @ 100kHz 2-Termination TANTALUM (DRY/SOLID) 0.01mA Tape & Reel (TR) 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 3
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TCSP1D106M8R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TCS
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm @ 100kHz
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Tan Delta
    0.2
  • Manufacturer Size Code
    P
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm