  • TD150M6.3
TD150M6.3
advertisement
Manufacturer No:
TD150M6.3
Manufacturer:
NTE Electronics
HK JDW NO:
571-TD150M6.3
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
CAP TANT 150UF 20% 6.3V RADIAL
Step5Bar-code shipping tag
TD150M6.3
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to TD150M6.3.
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Mfr
    NTE Electronics, Inc
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 85°C
  • Size / Dimension
    0.354" Dia (8.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Conformal Coated
  • Voltage - Rated
    6.3 V
  • Capacitance
    150 μF
  • Lead Spacing
    0.200" (5.08mm)