  • TDC475K035WSF-F
TDC475K035WSF-F
advertisement
Manufacturer No:
TDC475K035WSF-F
HK JDW NO:
192-TDC475K035WSF-F
Package:
Datasheet:
TDC475K035WSF-F
Description:
4.7μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0013mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TDC475K035WSF-F
    Select All
  • Surface Mount
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    4.7μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.0013mA
  • Tan Delta
    0.05
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%