  • TDC600-2-R
TDC600-2-R
advertisement
Manufacturer No:
TDC600-2-R
HK JDW NO:
255-TDC600-2-R
Package:
8AG, 1/4 x 1
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 13191
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TDC600-2-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    8AG, 1/4 x 1
  • Series
    TDC600
  • Size / Dimension
    0.248Diax1.000L 6.30mmx25.40mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Electrical, Industrial
  • Current Rating (Amps)
    2A
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Approval Agency
    ASTA, BSI
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Cartridge
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    200A