  • TDH35P200RJE
TDH35P200RJE
advertisement
Manufacturer No:
TDH35P200RJE
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-TDH35P200RJE
Package:
TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Datasheet:
TDH35P200RJE
Description:
FIXED RESISTOR TDH35 Series, Thick Film, 200Ohm, ±5%, -55°C~150°C
Quantity:
In Stock : 1647
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TDH35P200RJE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    200Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    350V
  • Additional Feature
    RATED POWER DISSIPATED USING HEAT SINK: 35W
  • Power Rating
    35W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Max Power Dissipation
    35W
  • Terminal Pitch
    5.08mm
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Length
    4.8mm
  • Size Code
    4034
  • Height
    4.4958mm
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.70mm
  • Thickness
    4.5mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TDH35
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.378W 10.10mmx9.60mm
  • Tolerance
    ±5%