  • TDS230AL
TDS230AL
advertisement
Manufacturer No:
TDS230AL
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-TDS230AL
Package:
Datasheet:
TDS230AL
Description:
RELAY TIME DELAY 1023S 10A 120V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TDS230AL
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to TDS230AL.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Socketable
  • Published
    2016
  • Series
    TDS
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Supply
    230VAC
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Function
    One Shot
  • Circuit
    SPDT (1 Form C)
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    10A @ 120/240VAC