  • TE050200WF20236BJ1
TE050200WF20236BJ1
advertisement
Manufacturer No:
TE050200WF20236BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-TE050200WF20236BJ1
Package:
Nonstandard, Tabbed
Description:
TE 2000pF 12000V 12kV Ceramic Capacitor ±10% -55°C~100°C Chassis Mount Nonstandard, Tabbed
Step5Bar-code shipping tag
TE050200WF20236BJ1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Nonstandard, Tabbed
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TE
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    12000V 12kV
  • Capacitance
    2000pF
  • Height Seated (Max)
    3.701 94.00mm