  • TE10A0602B01
TE10A0602B01
advertisement
Manufacturer No:
TE10A0602B01
HK JDW NO:
732-TE10A0602B01
Package:
Datasheet:
TE10A0602B01
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5.9V 9W
Step5Bar-code shipping tag
TE10A0602B01
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    TE10 (10W)
  • Size / Dimension
    3.31Lx1.85W x 1.50 H 84.0mmx47.0mmx38.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    9W
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1.6A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Single Blade Included)
  • Voltage - Output
    5.9V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max