  • TE60A4802Q01
TE60A4802Q01
advertisement
Manufacturer No:
TE60A4802Q01
HK JDW NO:
732-TE60A4802Q01
Package:
Datasheet:
TE60A4802Q01
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 65W
Step5Bar-code shipping tag
TE60A4802Q01
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    TE60 (60W)
  • Size / Dimension
    4.25Lx2.67W x 1.29 H 108.0mmx67.9mmx32.7mm
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    65W
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1.35A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    48V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C18
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    210mW Max