  • TEA3R3M1HBK-0513P
TEA3R3M1HBK-0513P
advertisement
Manufacturer No:
TEA3R3M1HBK-0513P
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-TEA3R3M1HBK-0513P
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
3.3μF Capacitor 20% 30mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
TEA3R3M1HBK-0513P
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Ripple Current
    30mA
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Length
    12mm