  • TEN 20-4822WIN
TEN 20-4822WIN
advertisement
Manufacturer No:
TEN 20-4822WIN
Manufacturer:
Traco Power
HK JDW NO:
809-TEN 20-4822WIN
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
TEN 20-4822WIN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TEN 20-4822WIN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    TEN 20WIN (20W)
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.40 H 50.8mmx25.4mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    20W
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    835mA 835mA