  • TEP 75-2410WI-CM
TEP 75-2410WI-CM
advertisement
Manufacturer No:
TEP 75-2410WI-CM
Manufacturer:
Traco Power
HK JDW NO:
809-TEP 75-2410WI-CM
Quantity:
In Stock : 8497
Step5Bar-code shipping tag
TEP 75-2410WI-CM
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    TEP 75WI (75W)
  • Size / Dimension
    3.35Lx2.40W x 1.11 H 85.1mmx61.0mmx28.2mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    66W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cURus
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    2.25kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    20A