  • TEQ 20-2422WIR
TEQ 20-2422WIR
advertisement
Manufacturer No:
TEQ 20-2422WIR
Manufacturer:
Traco Power
HK JDW NO:
809-TEQ 20-2422WIR
Quantity:
In Stock : 1876
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TEQ 20-2422WIR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    1 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~93°C With Derating
  • Series
    TEQ 20WIR (20W)
  • Size / Dimension
    4.06Lx2.25W x 1.03 H 103.1mmx57.2mmx26.2mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    20W
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    2.25kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    833mA 833mA