  • TF323N32K7680R
TF323N32K7680R
advertisement
Manufacturer No:
TF323N32K7680R
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-TF323N32K7680R
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
TF323N32K7680R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TF323N32K7680R
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TF32
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • HTS Code
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    32.768kHz
  • Physical Dimension
    L3.2XB1.5XH0.8 (mm)/L0.126XB0.059XH0.031 (inch)
  • Operating Frequency
    0.032768MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70kOhm
  • Load Capacitance
    7pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    0.1 µW
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm