  • TFM201610GHM-R47MTAA
TFM201610GHM-R47MTAA
advertisement
Manufacturer No:
TFM201610GHM-R47MTAA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-TFM201610GHM-R47MTAA
Package:
0806 (2016 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 20
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TFM201610GHM-R47MTAA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0806 (2016 Metric)
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TFM-GHM
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Thin Film
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    3.9A
  • Case Code (Metric)
    2016
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    470nH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    41mOhm Max
  • Current - Saturation
    4.7A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm