  • TFPM2P32K7680R
TFPM2P32K7680R
advertisement
Manufacturer No:
TFPM2P32K7680R
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-TFPM2P32K7680R
Package:
4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet:
TFPM2P32K7680R
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TFPM2P32K7680R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SOJ, 5.50mm pitch
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2018
  • Series
    TFPM
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.150W 8.00mmx3.80mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Additional Feature
    TR, 7/13 INCH
  • HTS Code
  • Frequency
    32.768kHz
  • Physical Dimension
    L8.0XB3.8XH2.5 (mm)/L0.315XB0.15XH0.098 (inch)
  • Operating Frequency
    0.032768MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50kOhm
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Drive Level
    0.5 µW
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm