  • TG.35.8113W
TG.35.8113W
advertisement
Manufacturer No:
TG.35.8113W
Manufacturer:
Taoglas Limited
HK JDW NO:
774-TG.35.8113W
Package:
Datasheet:
TG.35.8113W
Description:
10 Bands Whip, Tilt Wide B Connector Mount SMA Male 700MHz 850MHz 1.575GHz 1.602GHz 1.8GHz 1.9GHz 2.1GHz 2.4GHz 2.6GHz 5.8GHz 4.42dBi, 1.59dBi, 3.15dBi, 2.7dBi, 4.93dBi, 4.43dBi, 2.55dBi Bulk 8.740 222.00mm CDMA, DCS, EDGE, GLONASS, GPRS, GPS, GSM, HSPA, LTE, PCS, UMTS, WCDMA, Wi-Fi
Quantity:
In Stock : 5239
Step5Bar-code shipping tag
TG.35.8113W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    APEX II
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMA Male
  • Applications
    CDMA, DCS, EDGE, GLONASS, GPRS, GPS, GSM, HSPA, LTE, PCS, UMTS, WCDMA, Wi-Fi
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Power - Max
    5W
  • Gain
    4.42dBi, 1.59dBi, 3.15dBi, 2.7dBi, 4.93dBi, 4.43dBi, 2.55dBi
  • Frequency Range
    698MHz~960MHz 1.565GHz~1.612GHz 1.71GHz~2.17GHz 2.4GHz~2.7GHz 4.8GHz~6GHz
  • RF Family/Standard
    Cellular, Navigation, WiFi
  • Antenna Type
    Whip, Tilt
  • Number of Bands
    10
  • Frequency Group
    Wide B
  • Frequency (Center/Band)
    700MHz 850MHz 1.575GHz 1.602GHz 1.8GHz 1.9GHz 2.1GHz 2.4GHz 2.6GHz 5.8GHz
  • Height
    224.0026mm
  • Height (Max)
    8.740 222.00mm