  • TG994-288-192-2.5
TG994-288-192-2.5
advertisement
Manufacturer No:
TG994-288-192-2.5
Manufacturer:
t-Global Technology
HK JDW NO:
788-TG994-288-192-2.5
Package:
Datasheet:
TG994-288-192-2.5
Description:
HIGH PERFORMANCE SILICONE GAP FI
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TG994-288-192-2.5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Material
    Silicone
  • Shape
    Rectangular
  • Series
    TG994
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Conductive Pad, Sheet
  • Color
    Gray
  • Shelf Life
    24 Months
  • Adhesive
    Tacky - Both Sides
  • Outline
    288.00mm x 192.00mm
  • Thermal Conductivity
    13W/m-K
  • Thickness
    0.0984 2.500mm