  • TGHDX10R0JE
TGHDX10R0JE
advertisement
Manufacturer No:
TGHDX10R0JE
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-TGHDX10R0JE
Package:
SOT-227-2
Datasheet:
TGHDX10R0JE
Description:
100W SOT227 10 OHMS 5%
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TGHDX10R0JE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lead Style
    Wire Leads
  • Coating, Housing Type
    Epoxy Coated
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    SOT-227-2
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    TGHD
  • Size / Dimension
    1.260Lx0.748W 32.00mmx19.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Current Sense, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    100W