  • TGX-103-50-0.5
TGX-103-50-0.5
advertisement
Manufacturer No:
TGX-103-50-0.5
Manufacturer:
t-Global Technology
HK JDW NO:
788-TGX-103-50-0.5
Package:
Datasheet:
TGX-103-50-0.5
Description:
THERM PAD 103MMX50MM GRAY
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TGX-103-50-0.5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Silicone Elastomer
  • Shape
    Rectangular
  • Series
    TG-X
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Conductive Pad, Sheet
  • Color
    Gray
  • Shelf Life
    24 Months
  • Adhesive
    Tacky - Both Sides
  • Outline
    103.00mm x 50.00mm
  • Thermal Conductivity
    12W/m-K
  • Thickness
    0.0197 0.500mm