  • THM 10-0510WI
THM 10-0510WI
advertisement
Manufacturer No:
THM 10-0510WI
Manufacturer:
Traco Power
HK JDW NO:
809-THM 10-0510WI
Package:
24-DIP Module, 6 Leads
Datasheet:
THM 10-0510WI
Step5Bar-code shipping tag
THM 10-0510WI
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    24-DIP Module, 6 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C With Derating
  • Published
    2013
  • Series
    THM 10WI (10W)
  • Size / Dimension
    1.25Lx0.80W x 0.40 H 31.8mmx20.3mmx10.2mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    8.3W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    5kV
  • Voltage - Input (Max)
    9V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Current - Output (Max)
    2.5A