  • THS10220RJ
THS10220RJ
advertisement
Manufacturer No:
THS10220RJ
HK JDW NO:
792-THS10220RJ
Datasheet:
THS10220RJ
Description:
Wirewound Resistors 220 Ohms 10W 30PPM
Step5Bar-code shipping tag
THS10220RJ
  • Height
    8.9916mm
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Mount
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.669Lx0.669W 17.00mmx17.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    Axial, Solder
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    220Ohm
  • Power Rating
    10W
  • Voltage - Rated DC
    160V
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Depth
    17mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Length
    7mm