  • THS1022RJ
THS1022RJ
advertisement
Manufacturer No:
THS1022RJ
HK JDW NO:
792-THS1022RJ
Datasheet:
THS1022RJ
Description:
Wirewound Resistors 22 Ohms 10W 50PPM
Step5Bar-code shipping tag
THS1022RJ
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to THS1022RJ.
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.669Lx0.669W 17.00mmx17.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    Axial, Solder
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Power Rating
    10W
  • Voltage - Rated DC
    160V
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Depth
    17mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Length
    7mm
  • Height
    8.9916mm
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm